Bratić čeka u lisicama

V. Janjić / Š. Aleksić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Bratić čeka u lisicama

TREBINjE - Za Aleksandra Bratića iz Trebinja, osumnjičenog za neovlašćenu proizvodnju i promet opojnih droga i omogućavanje uživanja droge drugom licu, još nije donesena odluka o pritvoru.

Iz Okružnog tužilaštva u Trebinju saznajemo da je Bratić saslušan u utorak poslije podne i za njega je zatražen pritvor. 

Sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Trebinju nije prihvatio prijedlog tužioca, pa je predmet upućen Vanraspravnom vijeću da odluči o tome.

On se tereti da je rasturao marihuanu po trebinjskoj regiji, i to upakovanu u kutije šibica, što je policija pronašla u ponedjeljak prilikom pretresa, u opsežnoj akciji na području Trebinja i Ravnog. 

- Vijeće će donijeti odluku o pritvoru u roku od 48 časova poslije preuzimanja predmeta - rečeno je u trebinjskom Osnovnom sudu.

To znači da bi u toku današnjeg dana mogla da bude donesena odluka o tome hoće li Bratiću biti određen jednomjesečni pritvor, a do tada ovaj osumnjičeni ima status zadržane osobe.

U akciji policije privedeno je još 15 lica, ali je samo Bratić predat tužilaštvu. Ostali su, uz saglasnost tužilaštva, pušteni.

U pretresima na 25 lokacija, od čega 23 u Trebinju, a dva u mjesnim zajednicama Ivanica i Mareva Ljut u Federaciji BiH, nađeni su droga i oružje. Na tri odvojena mjesta nađeno je oko dva kilograma heroina, veća količina marihuane upakovane u kutije od šibica. Od naoružanja pronađene su puške, pištolji, bombe, eksploziv, kao i veći broj mobilnih telefona, kartica za telefone i drugi predmeti koji se dovode u vezu sa krivičnim djelima. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.