Banjaluka: Osumnjičeni za pokušaj silovanja pobjegao u Njemačku?

N. T.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Banjaluka: Osumnjičeni za pokušaj silovanja pobjegao u Njemačku?

Banjaluka - Mitar Gligić (26) zvani Legija iz Zalužana kod Banjaluke, koji je osumnjičen za pokušaj silovanja M. V. (48) u Šimićima kod Banjaluke, pobjegao je u Njemačku, saznaje "Glas Srpske".

On je osumnjičen da je 1. juna uveče tokom proslave otvaranja lovačke sezone u Šimićima kod Banjaluke pokušao da siluje M. V. u njenoj kući. Prema nezvaničnim informacijama, on je u vrijeme kada je pokušao da siluje V. M. bio pijan, a u njenu kuću ušao je nešto prije 22 časa, dok je bila sama. Poslije određenog vremena i kraćeg razgovora s njom, on je oborio na krevet i skinuo joj donji dio trenerke i donji veš, te skinuo odjeću sa sebe i pokušao da je siluje. Ona je uspjela da ga odgurne i pobjegne do komšijske kuće. Tu je suprugu Peri rekla šta joj se desilo.

Pero je ispričao da je, nakon što mu je supruga sva uplakana rekla šta joj je uradio Mitar, krenuo za njim ali mu je uspio pobjeći u mrak. Rekao je da Mitra poznaje pet godina i da nikada u njega ne bi posumnjao da može ovako nešto da uradi. Toga dana Mitar i Pero bili su zajedno na proslavi povodom otvaranja lovačke sezone.

Odbjegli Gligić, inače lovac, odranije je poznat policiji po krivičnim djelima, uglavnom krađama. Protiv Gligića je u januaru ove godine jedan Banjalučanin podnio prijavu jer je, navodno, oteo njegovu kćerku i držao je zaključanu u svojoj kući u Zalužanima. Šokirani otac je svoj komentar, u kojem je detaljno opisao čitav slučaj otmice kćerke, ostavio i na jednom od najposjećenijih portala za lovce u regionu. Iz CJB Banjaluka nismo uspjeli da dobijemo informaciju u kojoj je fazi istraga.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.