Динамо декласирао Аталанту, Сити рутински са Шахтјором

Фудбалери Динама из Загреба убједљиво су савладали италијанску Аталанту са 4:0 (3:0), на старту групе Ц Лиге шампиона. Апсолутни јунак меча био је крилни нападач Мислав Оршић, који је постигао хет-трик.

Домаћи су већ у 10. минуту повели преко Марина Леовца, коме није било тешко да из петерца искористи оштар центаршут Петра Стојановића.

Стријелац првог, био је асистент код другог гола. Леовац је одлично прошао по лијевој страни, вратио на руб шеснаестерца, одакле је Оршић сјајним ударцем у даљи угао спровео лопту у мрежу.

До одмора, Загрепчани су постигли још један гол, а стријелац у 42. минуту поново је био Оршић.

Хет-трик и коначних 4:0, феноменални нападач поставио је у 68. минуту, мирно искористивши ситуацију "један на један".

Деби у Лиги шампиона клуб из Бергама дефинитивно неће памтити по добром.

У другом мечу групе Ц, Манчестер сити је рутински у гостима савладао Шахтјор са 3:0.

Украјинце је у 24. минуту "отворио" Ријад Марез, да би предност дуплирао Илкај Гиндоан у 38. минуту.

Коначан резултат поставио је Габријел Жесус у 76. минуту након одлично истрчаног контранапада.

У другом колу Аталанта ће дочекати Шахтјор, док ће снаге на Етихаду одмјерити Манчестер сити и Динамо Загреб.