Ајаксов сакупљач лопти гађао и играча Роме због "крађе" времена

Ајакс је у првом мечу четвртфинала Европске лиге изгубио од Роме на свом терену 2:1, а занимљива сцена десила се у финишу утакмице, када је дјечак који сакупља лопте гађао и у прса погодио гостујућег фудбалера Рикарда Цалафиорија.

Дејви Класен довео је Ајакс у предност у првом полувремену, прије него што је Лорензо Пеллегрини поравнао средином другог дијела. Тријумф Вучици осигурао је Ибанез у 87. минути за велику предност у реваншу.

Након другог гола играчи Роме покушавали су "украсти" што више времена, али то се није свидјело једном од сакупљача лопте.

У тренутку када је млади Калафиори у судијској надокнади ишао ка лопти, желећи да изведе аут, дјечак је мало јаче бацио лопту према њему, с очигледном намјером да га погоди.

У томе је успио, а епилог свега био је жути картон за 18-годишњег играча Роме због одуговлачења, а који је ипак на крају имао више разлога за славље, преноси klix.ba.