Будућност се не одриче врха

Г.С.

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Окршај прошлосезонског шампиона и вицешампиона Републике Српске припао је кошаркашима Будућности, који су славили побједу резултатом 96:90, у петом колу Лиге БиХ.

Било је то четврто узастопно славље Бијељинаца у Источном Сарајеву, који су наставили са сјајним издањима у дебитантској сезони током које су уписали само један пораз те су остали у врху табеле са реалним изгледима да се боре за плеј-оф, иако је још рано о томе судити. Велика драма виђена је у овој утакмици, баш као што је то био случај у финалној серији плеј-офа прошлог маја. Чињеница да су гости каснили на сусрет није утицала на квалитет игре па је сјајна кошарка виђена током свих 40 минута, а додатних пет минута домаћем тиму изборио је Ајдин Пенава. Прво је четири секунде прије краја погодио за 83:83, а потом изблокирао покушај Војина Илића за побједу. Гости су се много боље снашли у продужетку током којег домаћину нису дозволили да им запријети.

Најбољи код побједника био је Илић са 30 поена и девет скокова, док је Лука Јовановић додао 25, а Миливоје Божовић 18 поена и десет скокова. Код домаћина Пенава је убацио 23 поена и имао 14 скокова, а Дарко Дамјановић 18 поена.

Младост је поражена на гостовању код Слободе са 72:85, што је био њен четврти неуспјех ове сезоне. Већ након прве четвртине било је јасно да ће побједа остати у Тузли, јер је домаћин водио са 11 поена разлике. Јован Ђорђевић Маринковић био је најбољи са 17 поена код Мркоњићана, а пратио га је Димитрије Раичевић са 16.

Пласман

Промо је побиједио Посушје са 107:105, након продужетка, а послије 40 минута било је 94:94. Три утакмице овог кола игране су синоћ и у њима су се састали Босна Ројал - Широки, Зрињски - Борац, Леотар - Спар. Пласман: 1. Будућност 4-1, 2. Широки 4-0, 3. Борац 4-0, 4. Славија 3-2, 5. Слобода 2-3, 6. Промо 2-3, 7. Спарс 2-2, 8. Босна Ројал 2-2, 9. Леотар 2-2, 10. Посушје 1-4, 11. Младост 1-4, 12. Зрињски 0-4.