Lažnim bombama po konkurenciji

Nebojša Tomašević
Lažnim bombama po konkurenciji

Banjaluka - Menadžer noćnog kluba "Kristal" u Banjaluci Predrag Kelečević zvani Keki priveden je i ispitan u policiji zbog sumnje da je lažno prijavio da su postavljene bombe u noćnim klubovima "Andergraund" i "Drama".

Istragom je utvrđeno da je on 2. avgusta ove godine pozvao banjalučki policiju s javne govornice i rekao postavljena je bomba u konkurentskim noćnim klubovima. Poziv je trajao svega nekoliko sekundi.

Iz CJB Banjaluka je, navodeći Kelečevićeve inicijale, saopšteno da ga terete za lažno prijavljivanje krivičnog djela. Naveli su da su protiv njega podnijeli izvještaj banjalučkom Okružnom tužilaštvu.

- Nakon prijave da su u dva banjalučka noćna kluba postavljene bombe policija je izašla na lice mjesta i morala da evakuiše više od 500 gostiju. Protivdiverzionim pregledom klubova utvrđeno je da se radi o lažnoj dojavi. Istragom je policija otkrila ko je osoba koja je pozvala i slagala policiju u ovim slučajevima te ga je privela i ispitala - navodi se u izvještaju protiv Kelečevića.

Izvor blizak istrazi je kazao da je policija od početka sumnjala da bi lažne dojave o bombama u noćnim klubovima mogle biti "stvar rješavanja konkurencije". To se u ovom slučaju i ispostavilo.

Kelečević juče nije želio da razgovara o ovom slučaju te je kratko kazao  da nema komentar i da ništa ne može da kaže. Prema nezvaničnim informacijama iste večeri kada je Kelečević slagao da su postavljene bombe u "Andergraundu" i "Drami" neko je prijavio da je postavljena bomba i u noćnom klubu "Kristal" gdje on radi. Tako je te večeri i ovaj objekat bio evakuisan i nije radio neko vrijeme.

Prema nezvaničnim informacijama sumnja se da je lažna  dojava o postavljenoj bombi u "Kristalu" naljutila Kelečevića pa se odlučio da uznemiri  konkurenciju uništi im posao i zaradu.

Prema Krivičnom zakonu RS za djelo koje je počinio Kelečević predviđena je novčana ili kazna zatvora do dvije godine.

Statistika

Prema podacima MUP-a Republike Srpske ove godine je do sredine avgusta zabilježeno 18 lažnih prijava o postavljenim bombama u noćnim klubovima. Najviše prijava bilo je na području Banjaluke. Prošle godine takvih slučajeva bilo je samo sedam.

Slučaj koji je ove godine najviše uznemirio javnost u Banjaluci desio se u februaru kada je u samo četiri dana dva puta prijavljeno da je u Osnovnom sudu u Banjaluci postavljena bomba.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana