Foto: Španski igrač jedva došao na finale, molio i Trampa
Đoan Kapdevilja, fudbaler Španije koji je 2010. godine osvojio titulu šampiona svijeta, jedva je uspio da dođe na finale Svjetskog prvenstva.
Nekadašnji reprezentativac našao se u neočekivanoj situaciji – američke vlasti nisu mu dozvolile ulazak u zemlju. Čovjek koji je sa Španijom 2010. godine postao svjetski prvak ostao je bez odobrenja ESTA.
Kapdevilja je 2016. godine učestvovao u revijalnoj utakmici u Teheranu. Ta posjeta Iranu bila je dovoljna da njegov zahtjev za ulazak u SAD bude odbijen zbog strogih američkih pravila koja se primjenjuju na osobe koje su posjećivale određene države.
Španac je zbog toga mogao ostati bez finala u kojem igra njegova reprezentacija s kojom je ostvario najveći uspjeh u karijeri. Posebno ga je pogodila mogućnost da utakmicu neće moći da gleda sa svojom djecom.
NUNCA TE RINDAS SI QUIERES ALGO, ¡VAMOS ESPAÑA!https://t.co/GddICRDWTP pic.twitter.com/Ji72nYGTTQ
— Joan Capdevila (@capde11) July 19, 2026
Na kraju je odlučio da javno zatraži pomoć od američkog predsjednika Donalda Trampa, koji takođe dolazi na finale u Nju Džersiju.
Španska legendase tako našla na stadion i pridruži se nekadašnjim saigračima iz generacije koja je 2010. godine osvojila jedinu titulu svjetskog prvaka u istoriji
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.