Реал опет првак Европе, Бејл за историју

Кијев - Фудбалери Реал Мадрида освојили су трећу узастопну титулу шампиона Европе, укупно 13. у историји, пошто су вечерас у финалу Лиге шампиона у Кијеву савладали Ливерпул 3:1 (0:0).

Након првог полувремена без голова Реал је повео у 51. минуту помало бизарним голом Карима Бенземе послије грешке голмана Ливерпула Лоријуса Каријуса.

Само четири минута касније изједначио је Садио Мане, а потом је на сцену ступио "резервиста" Герет Бејл.

Велшанин је у 61. минуту заменио Иска, а само три минута касније постигао спектакукаран погодак маказицима. До краја погодио је још једном, у 83. минуту, опет уз лошу реакцију Каријуса и постао први у историји који је дао два гола у финалу са клупе.

Реал је хет-триком поновио успјех Бајерна из седамдесетих, а Зинедин Зидан постао је први тренер са три узастопне титуле.

Уједно, Реал је први пут у историји ујединио европске титуле у кошарци и фудбалу.

Финалну утакмицу у Кијеву одлично је водио српски судија Милорад Мажић са помоћницима