Олимпијакос елиминисао Милан, Селтик преживио и иде даље

Фудбалери Олимпијакоса настављају такмичење у Лиги Европе пошто су у директном обрачуну у Атини побједили Милан са 3:1.

Био је то велики успјех играча у црвено-бијелим дресовима који су задали нове главобоље росо-нерима и њиховом тренеру Ђенару Гатузу.

Послије 60 минута игре у Пиреју није било голова, али онда је на "Караискакису" све прокључало, када је Папе Сисе погодио за вођство Олимпијакоса.

Лукаво су Грци извели корнер са лијеве стране, лопта је дошла до Сисеа који је из другог покушаја прослиједио лопту у мрежу Милана.

У том тренутку, био је то резултат који је одговарао Италијанима, али Грцима је недостајао гол да потисну росо-нере на треће мјесто. У 64. минуту имали су велику шансу, Константинос Фортунис је одлично шутирао, а Пепе Реина још боље реаговао и спречио гол.

Оно што није успио домаћин тада, јесте у 70. минуту и то аутоголом Кристијана Запате. Штопер Милана је неспретно реаговао, променивши смјер лопте и тако је савладао Реину.

Међутим, само три минута касније, исти играч се у потпуности искупио. Послије корнера са лијеве стране одлично је реаговао и убацио лопту у мрежу Олимпијакоса.

Ни ту није био крај, у 81. минуту је досуђен пенал за грчки тим, прецизан је поново био Фортунис и тако је Олимпијакос претекао Италијане.

У другом сусрету у овој групи, Диделанж и Бетис су одиграли без голова. Шпанци су већ обезбједили пласман у нокаут фазу, тако да нису превише рискирали.

А групи је и прије овог кола све било јасно, барем када је ријеч о томе ко ће наставити такмичење у фебруару. Арсенал је тако играо за публику на "Емирејтсу" против Карабага и дошао је до поготка већ у 17. минуту.

Послије дужег времена, у тиму из Лондона је заиграо Месут Озил који је одлично проиграо Александера Лаказета, он се одлободио чувара и искоса са десне стране послао прецизан ударац за коначних 1:0.

Даље иде и Спортинг из Лисабона који је сав посао против Ворскле завршио у првих 45 минута. Постигли су у том периоду три гола, обезбједили тријумф, а од првог минута у дресу домаће екипе играо је српски интернационалац Радослав Петровић.

Неизвијесности је, барем по питању тога ко ће као другопласирани ићи даље није било ни у Д групи. Динамо из Загреба је обезбједио раније прву позицију, па његов сусрет са Андерлехтом није имао превише значаја. Меч у Максимиру је завршен без голова.

С друге стране, Спартак из Трнаве играо је са Фенербахчеом такође само за престиж, Словаци су поготком Кубилаја Јилмаза постигли гол у 41. минуту и то им је било довољно за тријумф, али тек за трећу позицију, јер у коначном збиру имају бод мање од турског прволигаша.

У Групи Б, било је узбудљиво до самог краја. Салцбург је одавно обезбједио прву позицију, тако да је била једина дилема да ли ће даље Селтик или Лајпциг.

Лајпциг је код куће играо са Розенборгом и водио је све до пред крај, када је норвешки тим преко Регинуисена изједначио у 86. минуту.

Том голу су се највише обрадовали навијачи Селтика у Глазгову, који су код куће изгубили од Салцбурга са 2:1. Мунас Дабур у 67. и Фредрик Гулбрандсен у 78. минуту били су стрелци за Аустријанце који су тако групну фазу завршили са максималних 18 бодова.

Селтик је у посљедњим секундима послије промашеног пенала ипак преко Нчама успио да смањи на 1:2 и тако се барем мало искупи за лош утисак који су оставили у овом мечу.