ЛЕ: Динамо “прегазио” Фенер, Салцбург умало као са Звездом

Фудбалери Динамо Загреба лако су савладали Фенербахче на домаћем терену резултатом 4:1 у првом колу Лиге Европе.

Динамо је доказао да је у фантастичној форми и да је можда заслужио да игра Лигу шампиона побједом над веома платежно јаким Фенербахчеом.

Суњић је у 16. минуту донио предност домаћину, да би Хајровић дуплирао вођство своје екипе у 27.

Загрепчани су са предношћу од 2:0 отишли на полувријеме, али је наду Фенербахчу вратио Неуштатер у 47. минуту.

Ипак, надмоћан је био Динамо па је другим голом Хајровића и поготком Олма дошао до коначне убједљиве побједе од 4:1.

У “Ред Булл” дербију између Салцбурга и Лајпцига, екипа које спонзорише ова компанија која производи енергентска пића, са 3:2 славио је Салцбург, тим који је Црвена звезда избацила у плеј-офу Лиге шампиона.

Већ у 22. минуту Аустријанци су имали предност од 2:0 головима Дабура и Хаидаре. Дуго је на снази био тај резултат, да Лаимер и Јусуф Поулсен, головима у 70. и 82. минуту, дошао до поравнања.

Ипак, до истог резултата као у мечу са Звездом није дошло, а тако нешто спречио је Гулбрандсен у 89. минуту.

Зенит Бранислава Ивановића одиграо је 1:1 са Копенхагеном, представником из Данске.

Српски интернационалац, који је играо на позицији штопера, одиграо је свих 90 минута. Гости из Русије повели су голом Мака крајем првог полувремена, да би на коначних 1:1 поставио Сотиру у 63. минуту.

Словачка Трнава, која ју Звезда такође избацила у квалификацијама за ЛШ, побједила је Андерхелт на домаћем терену минималним резултатом. Једини гол на мечу постигао је Оравец у 79. минуту, а будући фудбалер београдских црвено-бијелих Ерик Јирка играо је до 64. минута.

Олимпијакос није примио гол против Бетиса, али није га ни постигао, док је у побједи Спортинга од 2:0 над Карабагом учествовао Немања Гудељ са 90 минута проведених на мечу.
Бајер Леверкузен имао је огромне проблеме на гостовању у Бугарској. Лудогорец је повео са 2:0, али су Нијемци ипак некако успели да дођу до побједе на “крилима” сјајног младог играча Каија Хаверца.