Federer u Štutgartu osvojio 98. titulu u karijeri

Agencije

Rodžer Federer povratak na prvo mjesto ATP liste ukrasio je 98. titulom u karijeri.

Federer je prvi put u karijeri osvojio trofej na turniru u Štutgartu, pobjedom nad Milošem Raonićem u finalu sa 6:4. 7:6 (7-3).

Švajcarac, koji je jučerašnjim trijumfom nad Nikom Kirjosom obezbijedio povratak na čelo ATP karavana od ponedjeljka, tako se uspješno vratio poslije tromjesečne pauze i već na Vimbldonu ima šansu za ogromni jubilej.

Ukoliko osvoji predstojeći turnir u Haleu, mogao bi na terenima Ol Ingland Klaba da upiše jubilarnu, 100. titulu u karijeri.

Što se tiče meča u Štutgartu, momak iz Bazela je u ranoj fazi meča napravio brejk zahvaljujući izuzetnom riternu bekhendom, a onda stečenu prednost lako sačuvao do kraja seta. Spasao je dvije brejk lopte u četvrtom gemu i nešto kasnije poveo 1-0.

Drugi dio igre bio je mnogo izjednačeniji – obojica igrača su sjajno servirala, pa je pobjednika odlučio taj brejk. Opet je Federer bio taj koji je imao više živaca, od 3:3 je vezao četiri uzastopna poena i završio posao za 80 minuta.

On je tako uvećao prednost nad drugoplasiranim Rafaelom Nadalom na 150 bodova.