Blijeda Srbija porazom počela pripreme za Mundijal

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Maroka sa 2:1, u prvoj pripremnoj utakmici pred Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Izabranici Mladena Krstajića, kojem je ovo bio zvaničan debi, nisu odigrali meč na očekivanom nivou i Maroko je zahvaljujući dve greške odbrane Srbije došao do dva gola i pobjede.

Kod obije situacije Nikola Maksimović loše je reagovao - prvo je napravio penal u 27. minutu, a potom je u 40. ispustio iz vida napadača i Butaib je savladao Dmitrovića.

Prije toga Srbije je uspjela da dođe do izjednačenja (37. minut), kada je Ljajić odlično proigrao Tadića, a ovaj desnom nogom savladao Munira.

Srbija je u prvom poluvremenu djelovala blijedo i bez neke prave zamisli u napadu. To je donekle razumljivo zbog svih novosti u timu, ali i pored toga osjećaj je da su mogli mnogo više.

"Orlovi" naredni pripremni meč igraju za četiri dana u Londonu protiv Nigerije.