Ајнтрахт пао у Лисабону, Арсеналова лекција Наполију

У првим утакмицама четвртфинала Лиге Европе било је много узбуђења и голова, побједе су остварили Бенфика, Арсенал, Челси и Валенсија.

Највише пажње привлачили су окршаји Бенфике и Ајнтрахта у Лисабону, те Арсенала и Наполија у Лондону. У фокусу су били и српски фудбалери, а Лука Јовић је наставио голгетерску серију.

Јовић има најбољу сезону до сада, међу најтраженијим је младим играчима и тренер Ади Хитер му је и вечерас дао задатак да води навалу Ајнтрахта у тандему са Антом Ребићем.

Бенфика је имала играча више пуних 70 минута и то је претворила у побједу против Ајнтрахта од 4:2. Имаће тако лидер португалске Суперлиге предност пред гостовање за седам дана у Њемачкој, али још је све отворено.

Такође, Арсенал је остварио одличан резултат пред реванш у Италији, а изабраници Унаја Емерија су сав посао око побејде од 2:0 завршили у првом полувремену.

У Лисабону, одличан меч. Бенфика је дошла до тријумфа, али Ајнтрахт са десеторицом играча у већем дијелу сусрета није разочарао. Португалци су стекли предност од два гола, али нема дилеме да ће Ајнтрахт у реваншу за седам дана бити у прилици да начини преокрет.

У тиму домаћина блистао је троструки стрелац Жоао Феликс. Био му је то први сениорски хет-трик, а треба рећи и да је са друге стране Лука Јовић још једном показао зашто је међу најтраженијим младим играчима на континенту.

Бенфика је повела из једанаестераца у 21. минуту. Претходно је Н'Дика оборио Жедсона, а судија Ентони Тејлор му показао црвени картон. Жоао Феликс је био прецизан и Бенфика је повела.

Ипак, Ајнтрахт, који је и са десеторицом играо отворено и храбро са два шпица, стигао је до изједначења. Анте Ребић је у 40. минуту сјајно послужио Луку Јовића који је са десетак метара закуцао лопту под пречку за 1:1..

Само три минута касније, Жоао Феликс се одлућио на ударац са двадесетак метара, погодио је десни доњи угао и Бенфика је на одмор отишла са голом вишка.

“Орлови” су у свега четири минута, тачније у 50. и 54. минуту постигли још два гола. Прво је Рубен Дијас савладао Кевина Трапа, да би потом Жоао Феликс још једном погодио за 4:1.

Ајнтрхт се није предавао и резултат тих напора био је гол резервисте Гонкала Пасијенсије у 72. минуту за коначних 4:2.

У Лондону, велика побједа Арсенала над Наполијем. Изабраници тренера Унаја Емерија су чини се лакше него што се очекивало дошли до предности над Италијанима који нису имали голгетерски дан.

Арсенал је повео у 15. минуту преко Арона Ремзија. Велшанин је одлично пратио акцију и послије додавања од стране Мејтланд-Најлса лако је затресао мрежу Наполитанаца.

У 25. минуту, послије брзе акције лондонске екипе, Лукас Тореира се одлучио на ударац са 18 метара. Лопта је на путу ка голу закачила Калидуа Кулибалија, промјенила смијер и преварила голмана Наполија Алекса Мерета за коначних 2:0.

Гости су у наставку постигли гол у 52. минуту преко Лоренца Инсињеа, али судије су поништиле погодак због офсајда.

И други лондонски клуб је био успјешан. Челси је гостовао Славији у Прагу и дошао је до побједе у самом финишу сусрета.

Иако је било прилика да и раније постигну гол, попут оне из 25. минута када је Вилијан погодио пречку, на њега се чекало до 86. минута.

Вилијан је сјајно центрирао са десне стране а Маркос Алонсо главом матирао голмана Славије за побједу од 1:0.

Коначно, Виљареал и Валенсија су одиграли шпански дерби у четвртфиналу. Славила је Валенсија и то као гост са 3:1, али “слијепи мишеви” су до тријумфа дошли уз два поготка у надокнади времена.

Гонкало Гедеш је у шестом минуту донио предност Валенсији и то пошто је одлично реаговао на одбитак послије неуспешног пенала који је извео Дани Парехо.

Санти Казорла је у 36. минуту био бољи пеналџија, савладао је голмана Валенсије за изједначење, а онда је у самом финишу Валенсија успјела да оствари значајну предност за реванш на “Местаљи”.

У првом минуту надокнаде на асистенцију Гаје, Данијел Вас је шутем са десетак метара савладао голмана Виљареала, да би три минута касније, готово послије пресликане акције, на сличан начин свој други гол на мечу за 1:3 постигао Гонкало Гедеш.

Реванш сусрети играју се у четвртак 18. априла.