Zvijezda posti i poslije 11. meča

Dušan Repija

Ugljevik - Bijeljinski derbi između Zvijezde 09 i Radnika završen je bez golova - 0:0, pa je ekipa iz etno-sela Stanišići i poslije 11. kola Premijer lige ostala jedina koja nije upisala pobjedu.

Najavljivali su i nadali se momci Darka Nestorovića da bi mogli doći do prvenca, ali nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golu Mladena Lučića. Utakmica je bila poprilično nezanimljiva u prvih 45 minuta, dok je u drugom dijelu malo pojačan tempo. Rezervista domaćih Miljan Govedarica je pogodio stativu, Ermin Huseinbašić imao solidnu priliku, ali je Radnik uspio da se odbrani.

Krupa je doživjela poraz od Tuzla sitija (1:2) i produžila niz na pet mečeva bez slavlja, od kojih su tri igrači napustili pognute glave. Bivši strateg Krupe Slobodan Starčević nadmudrio je svog nasljednika Branislava Krunića, pa je novi premijerligaš pobjegao iz opasne zone. Golove za domaće, koji su imali mnogo više od igre do 60. minuta, postigli su Vojo Ubiparip i Budimir Šarčević. Gosti su se probudili u posljednjoj trećini meča, pa se novajlija Bojan Golubović upisao u strijelce. Prethodno je propustio odličnu šansu kada je promašio prazan gol domaćih. Do kraja meča zaprijetili su Saša Nikodijević i Ivan Crnkić, ali je rezultat ostao nepromijenjen. GOŠK i Čelik odigrali su meč za zaborav koji je završen bez pogodaka. Ostali mečevi 11. kola igrani su sinoć, a sastali su se: Zrinjski - Mladost, Sarajevo - Široki Brijeg i Željezničar - Sloboda.