Zvijezda bolja od Zrinjskog, poraz Radnika u Zenici

RTRS

Fudbaleri Zvijezde slavili su na stadionu u Ugljeviku protiv aktulenog šampiona Zrinjskog (1:0) u okviru 16. kola Premijer lige BiH, dok je Radnik doživio minimalan poraz u Zenici od Čelika (0:1).

Tim iz Etno sela Stanišići nastavio je sjani niz pod vodstvom trenera Darka Nestorovića ostvarivpu četvrti uzastopni trijumf, i sada imaju na svom kontu imaju 17 bodova. Trenutak odluke dogodio se u finišu meča kada je u 86. minutu Mahmutović pogodio mrežu Brkića za 1:0.

Fudbaleri Radnika poraženi su minimlanim rezultatom 1:0 u Zenici, a jedini gol na utakmici postigao je Ševko Okić u 22. minutu. Radnik ostaje u gornjem dijelu tabele sa 21 bodom.

Fudbaleri Krupe poraženi su na svom stadionu od Slobode iz Tuzle (0:1), a jedini pogodak postigao je Ivan Baraban u 77. minutu. Krupa je od 53. minuta igrala sa igračem više, jer je u svlačionicu morao golman tuzlaka Vukliš, ali ni to nije pomoglo timu iz kanjona Tijesno da izbjegne poraz i fenjer sa samo 12 boda na svom kontu.

Tuzla siti savladala je Gošk sa 2:1.