Жељезничар освојио Куп БиХ

nezavisne.com

Фудбалери Жељезничара по пети пут су освојили Куп БиХ након што су и у ремију били бољи од Крупе. “Плави” су данас у Крупи на Врбасу славили са 4:0 и са укупних 6:0 (први меч добили 2:0) другу годину заредом освојили најмасовније фудбалско такмичење у БиХ.

Госте је у вођство довео Војо Убипарип у 33. минуту а на 2:0 је повисио Џенан Заимовић у судијској надокнади времена првог полувремена.Све дилемо о побједнику, ако их је и било, отклонио је Горан Закарић у 65. минуту а за “потоп” домаћина побринуо се расположени Синана Рамовић седам минута прије краја меча.

Споран детаљ десио се у 21. минуту када је у шеснаестерцу гостију пао Слободан Милановић. Домаћи играчи су тражили пенал а судија Ирфан Пељто је дао жути картон Милановићу јер је оцјенио да је симулирао прекршај.

Крупа је имала још неколико добрих шанси да постигне гол али недостајало је више концентрације у завршници. Утакмицу у крупи са трибина је пратио и Роберт Просинечки, селектор фудбалске репрезентације БиХ.

Адмиру Аџему, тренеру Жељезничара ово је прва титула у сениорској конкуренцији. “Моји момци су уложили пуно труда у ово такмичење. Крупа није нимало наиван противник али ми смо одиграли како треба и заслужено трофеј носимо у Сарајево”.

Слободан Старчевић, тренер Крупе након меча честитао је побједнику.

“Ми смо поносни на оно што смо урадили до финалних утакмица. Због квалитета који 'Жељо' има заслужено је освојио ову титулу”, казао је Старчевић.