Završeno takmičenje u drugim fudbalskim ligama RS: Podrinje ekspres u eliti

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Podrinja iz Janje poslije jedne sezone među drugoligašima vraćaju se u elitu Srpske. Izabranici Senada Hadžića u posljednjem kolu Druge lige RS, grupa istok kao domaćini su savladali Proleter iz Dvorova sa 6:2 i zadržali su bod prednosti u odnosu na Napredak iz Donjeg Šepka, koji je na gostovanju u Brčkom pobijedio Lokomotivu sa 4:2 i poslao je među trećeligaše.

U Janji nije dobro krenulo po domaćina, jer su gosti golom Miloša Dupora u 12. minutu poveli sa 1:0. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Muhamed Sajtanović, a novu prednost gostima u 27. minutu donio je Vanja Sekulić. Ipak do poluvremena četa iz Janje stigla je do preokreta pogocima Vinka Đurića u 34. i Sajtanovića u 37. minutu. U nastavku susreta još tri gola domaćina za ubjedljiv trijumf i šampionsko slavlje.

Napretku nije mnogo značila gostujuća pobjeda, a vrijedi zabilježiti i susret u Gacku u kojem je domaća Mladost savladala brčansko Jedinstvo sa 5:0. Ništa tu ne bi bilo čudno da gosti nisu doputovali sa samo osam igrača.

Iz grupe istok ispadaju: Radnički (Karakaj), Lokomotiva (Brčko) i Rudar (Ugljevik), a u niži rang još se seli Gorica iz Pučila, koja je još na početku sezone istupila iz takmičenja. Novi članovi su: Leotar (Trebinje), Drina HE (Višegrad) i Vlasenica, koji su ispali iz Prve lige RS, te šampion Treće lige grupa istok Guber iz Srebrenice i prvak Treće lige grupa jug Velež iz Nevesinja.

U grupi zapad šampion je bio poznat i prije posljednjeg kola. To nije smetalo novim prvoligašima, fudbalerima dobojske Sloge da u gradskom derbiju savladaju kao gosti Željezničar sa 3:1. Seriju golova otvorio je prvi strijelac Lige, 18-godišnji Jovo Lukić, koji je novo vođstvo "slogašima" donio na početku drugog poluvremena. Na stadionu Željezničara odavno nije bio tako lijep ambijent na tribinama, gdje se okupio rekordan broj navijača oba kluba.

Iz grupe zapad ispadaju: Borac (Kozarska Dubica), Župa (Milosavci) i Liješće (Brod). Novi članovi su: Sloboda (Mrkonjić Grad) i Sloboda (Novi Grad), koji su ispali iz Prve lige, te prvak Treće lige RS, grupa zapad Željezničar (Banjaluka) i šampion Treće lige RS, grupa centar Mineral (Banja Vrućica).