Siti i Junajted ovjerili prolaz, Real iskoristio sunovrat Rome

Fudbaleri Real Madrida pobjedili su Romu na gostujućem terenu sa 2:0 u petom kolu Lige šampiona, dok je čak šest ekipa iz drugog termina dana prošlo dalje.

Roma je dominirala u prvom poluvremena, promašivši nekoliko kolosalnih prilika od kojih je najveća bila Inderova u nadoknadi prvog poluvremena kada je promašio “nepromašivo”.

Real je ni iz čega došao do vođstva preko Bejla, da bi prednost gostiju duplirao Lukas Vaskes poslije dobre timske akcije.

Pobjedom je Real osigurao prolaz u osminu finala Lige šampiona, ali je zbog povede Plzenja nad CSKA Moskvom dalje prošla i Roma, kao drugoplasirana.

Mančester junajted savladao je Jang Bojs na Old Trafordu poslije velikog broja propuštenih prilika

Junajted je napadao i bio nadmoćan i tek u 91. minutu došao do pobjede. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Maruan Felaini čime je Junajted odveo u osminu finala Lige šampiona, gdje će iz te grupe ići zajedno sa Juventusom.

Klub iz Torina je golom Marija Mandžukića savladao Valensiju, čime su “slijepi miševi” iz Španije izgubili i teoretske šanse da se plasiraju u nokaut fazu LŠ.

Bajern je bez ikakvih problema “počistio” Benfiku rezultatom 5:1.

Za Bavarce su po dva gola postigli Arjen Roben i Robert Levandovski, jednom je strijelac bio i Frank Riberi, dok je počasni gol za Portugalce postigao Želson Fernandeš.

Bajern i Ajaks su se zvanično plasirali u plej-of LŠ i boriće se za prvo mjesto u posljednjem kolu, u meču koji se igra u Amsterdamu.

U Grupi F viđene su dvije goleade, jedna u Francuskoj a druga u Njemačkoj.

Fudbaleri Mančester sitija nisu uspjeli da pobjede Lion ni u drugom meču dviju ekipa jer su odigrali 2:2.

Lion je dva puta vodio goloviam Maksvela Kornea, ali su izjednačavali Imerik Laport i Serhio Aguero.

“Građani” su osvojenim bodom obezbjedili plasman u osminu finala Lige šampiona, dok je Lion jako blizu s obzirom da Šahtjor savladao Hofenhajm u gostima.

Ekipa iz Njemačke je izgubila je 3:2, iako je imala remi sve do 93. minuta

Taison je tada postigao svoj drugi gol na meču i obezbjedio trijumf Ukrajincima koji su ostali u trci za plej-of.