Serena bez krune. Kerber prvi put šampionka Vimbldona

Agencije

Njemačka teniserka Anđelika Kerber osvojila je titulu na Vimbldonu, pošto je danas u finalu pobijedila Amerikanku Serenu Vilijams u dva seta, 6:3 i 6:3.

Kerber je do treće pobjede u devetom duelu s Amerikankom došla poslije 65 minuta igre.

Njemica je današnjim trijumfom došla do treće grend slem titule u karijeri, a prve na Vimbldonu.

Kerber je dobro počela meč, odmah je došla do brejka, a potom je sigurnim servis gemom došla do vodjstva od 2:0. Amerikanka je vrlo brzo uspjela da se vrati, izjednači na 2:2, te povede sa 3:2, ali je Njemica potom vezala četiri gema zaredom, uz dva brejka za vođstvo od 1:0 u setovima.

Amerikanka, 181. teniserka na WA listi, nije uspjela da pronađe ritam u drugom setu, često je griješila usled agresivne igre, pa je tako Njemica iskoristila nešto lošiju igru Vilijamsove i u šestom gemu došla do jedinog brejka, za koji se kasnije ispostavio kao jedini u tom periodu igre.

Vilijamsova današnjim porazom nije uspjela da obori rekord Margaret Kort od 24. grend slem titule.