Rukometaši Borca pobijedili Izviđač u prvom meču finala

nezavisne.com

Rukometaši Borac M:tela pobijedili su Izviđač u prvoj utakmici finala plej - ofa Prvenstva BiH.

Oni su večeras u Banjaluci nakon neizvjesnog finiša slavili rezultatom 25:23 (11:12)

Prvi dio susreta pripao je rukometašima Izviđača, koji su dva navrata imali “plus tri”. U 27. minutu preko Dejana Unčanina Borac je stigao do izjednačenja 11:11, da bi u završnici poluvremena Milan Vukšić donio prednost ekipi iz Ljubuškog.

Bilo je grešaka i na jednoj i na drugoj strani, kao i u drugom poluvremenu u kojem je Borac zaigrao bolje. Bio je bolji u napadu, Bojan Ljubišić je nastavio sa dobrim odbranama, pa su se Banjalučani radovali.

Druga utakmica će btii igrana 8. juna u Ljubuškom, gdje će biti igrana i eventualni treći meč.

Dejan Unčanin najefikasniji u Borcu sa sedam golova, Ljubišić je imao 10 odbrana, dok su po pet golova za Izviđač postigli Vukšić i Domagoj Alilović.