Rukometaši Borca osvojili trofej Kupa BiH

D. Repija

Rukometaši Borac m:tela odbranili su trofej Kupa BiH osvojen prošle godine, jer su u revanšu odigrali 21:21 sa Izviđačem.

Banjalučanima je ovo sedmi trofej u najmasovnijem takmičenju, a do njega su stigli odličnim partijama u dvomeču sa učesnikom ovogodišnje SEHA lige, jer su i u Ljubuškom slavili sa 23:22.

Fantastična atmosfera u dvorani studentskog kampusa nosila je momke Mirka Mikića koji su utakmicu prelomili u poslednjih petnaestak minuta. Gosti su samo jednom imali prednost i to na samom startu utakmice 1:0.

Mogli su Banjalučani i ranije da završe posao, jer su početkom drugog poluvremena došli do 14:10, ali je Izviđač uspio da izjednači na 16:16. Odlučujuću seriju pokrenuli su Milan Dakić, kapiten Đorđe Ćelić i fantastični Bojan Ljubišić na golu.

Izviđač se nije predavao do samog kraja, pa je uspio da stigne do remija ponajviše zahvaljujući greškama domaćih, koji su olako prokockali 21:17.

Po šest golova za domaće postigli su Ćelić i Dakić, dok Ljubišić odbranio 11 lopti.

U gostujućim redovima najbolji je bio Milan Vukšić sa šest golova koliko i Vedran Delić.