Leotar zaostaje dva boda za Jedinstvom

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Leotara u 12. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa istok zabilježili su pobjedu na gostovanju u Rogatici, gdje su savladali Mladost sa 2:0 i tako se primakli vodećem Jedinstvu iz Brčkog na samo dva boda.

Poslije prvih devet kola činilo se da je jesenji prvak već poznat, jer su izabranici Vidoja Zarića tada imali devet pobjeda i maksimalnih 27 bodova, ali su remijima protiv Budućnosti u Pilici u 10. kolu (0:0) i sada u 12. protiv Proletera u Dvorovima (2:2) sveli prednost na samo dva boda i učinili završnicu prvog dijela sezone mnogo interesantnijom. U meču protiv Proletera, Brčaci su dva puta imali prednost, ali se domaćini oba puta preko Nikole Vlačića iz penala stizali do izjednačenja i na kraju do boda.

U grupi zapad derbi je pripao lideru Jedinstvu, koje je u Žeravici savladalo dobojsku Slogu sa 2:1. Poveli su domaći golom Stefana Milojevića na isteku prvog poluvremena. U nastavku meča mreža gostiju bila je zaključana, najviše zahvaljujući sjajnim odbranama 19-godišnjeg Mirana Jupića, sve do 78. minuta kada je rezervista Bojan Ilić uspješno završio akciju svog tima. Pet minuta prije kraja Srđan Đuranović, silovitim šutom, sa 25 metara, pogodio je same rašlje gola Jedinstva za konačnih 2:1.

Najveće iznenađenje priredila je Omarska, koja je na gostovanju u Prnjavoru stigla do kompletnog plijena, odnosno treće pobjede u sezoni. Do prije dva kola vodeći Karanovac doživio je i drugi uzastopni poraz. Poslije Laktaša (0:1) izabranike Ranka Stanarevića savladala je i Mladost iz Donje Slatine (1:2) i to na njihovom terenu. Igrači Sloge nisu ni doputovali na gostovanje u Vranjak, a kao razlog je naveden kvar na autobusu, koji izgleda nije ni krenuo iz Trna. Najžalosnije u svemu tome je to što je domaćinu javljeno samo 55 minuta prije početka susreta.