Krupa ne zna da sačuva prednost

Siniša Kotaraš

Banjaluka - Treći put zaredom fudbaleri Krupe nisu uspjeli da zadrže stečenu prednost pa utakmicu završavaju neriješeno, i to istim rezultatom, 2:2.

Nakon što u susretima sa Širokim Brijegom (kod kuće), te Radnikom u Bijeljini, nisu sačuvali vođstvo od 2:1, izabranici Branislava Krunića sada su prokockali prednost od 2:0, koje su imali protiv Mladosti na poluvremenu.

Krupa je bila mnogo bolja u prvih 45 minuta i takvu igru su krunisali sa dva gola i činilo se da bodovi sigurno ostaju u kanjonu Vrbasa. Međutim, u drugom poluvremenu Mladost je od starta krenula silovito i na kraju, uz ogromnu dozu sreće, najviše zahvaljujući nespretnim intervencijama “rezerviste” Igora Makitana, stigla do vrijednog boda. Naravno, u Krupi nikako nisu mogli da budu zadovoljni, a Krunić je otvoreno rekao da njegov tim jednostavno nema povjerenje u sopstvene mogućnosti.

- Kada steknemo rezultatsku prednost, moji igrači kao da nemaju vjeru u sebe, izgube sigurnost i, jednostavno, kao da prestanu da igraju. Očigledno je da nam predstoji žestok rad da ispravimo sve ove greške, ali je jasno i da će nam za to biti potrebno dosta vremena - naglasio je Krunić.

Strateg Krupe kao jednu od ključnih istakao je i činjenicu da igrači Mladosti i kod minusa od dva gola nisu izgubili glavu.

• Gosti iz Doboja kod Kaknja su mnogo više od nas željeli pozitivan rezultat i na kraju su uspjeli da dođu do njega. Ako se gleda čisto fudbalski, mnogo više smo pokazali, ali šta nam to vrijedi kada već u trećoj utakmici zaredom ne uspijevamo da sačuvamo prednost. A činjenica je i da u nekim situacijama nismo imali ni sreće. Pri rezultatu 2:0 i 2:1 imali smo nekoliko odličnih prilika iz kontranapada, propustili smo da realizujemo neke situacije “jedan na jedan”, pogodili prečku... Na kraju Mladost je na krilima sreće došla do jednog boda iako smo, ako je gledati po šansama, mnogo više zaslužili pobjedu - zaključio je Krunić.