Koljić stiže kod Vukotića

Siniša Kotaraš

Banjaluka - Prvi strijelac Premijer lige sa osam postignutih pogodaka i najbolji igrač Krupe Elvir Koljić donio je svom timu bod na “Grbavici” prije dva dana, a danas će promijeniti sredinu i otići u novi klub.

Konačna odluka o tome trebalo je da bude donesena na sinoćnjem sastanku uprave Krupe, a po svemu sudeći, Koljić će krenuti stopama svog dojučerašnjeg kapitena Aleksandra Vukotića i obući dres belgijskog Vasland Beverena.

- Na adresu Krupe stigle su ponude iz četiri zemlje, Švajcarske, Španije, Holandije i Belgije i on je u ovom trenutku najbliži odlasku u Belgiju. Smatramo da je to najkvalitetnija razvojna liga i odlična odskočna daska za njegov dalji napredak. Inače, u Sarajevu su bili predstavnici tri evropska kluba koji su bili i više nego zadovoljni onim što su vidjeli. Ipak, konačnu odluku donijeće uprava kluba - rekao je predsjednik Krupe Draško Ilić.

A upravo je Koljić bio najbolji igrač posljednje utakmice sedmog kola Premijer lige koju su na “Grbavici” odigrali Željezničar i Krupa i koja je završena bez pobjednika, 1:1. Istina, domaćin je bio mnogo bolji rival tokom prvog poluvremena kada je golom Sulejmana Krpića došao u vođstvo. Moglo se na odmor otići sa “egalom”, ali glavni sudija Goran Paradžik nije vidio ništa neregularno kada je Jadranko Bogičević u skoku rukom odnio loptu ispred Igora Makitana. U nastavku su izabranici Branislava Krunića preuzeli inicijativu i polovinom poluvremena golom Koljića nakon sjajne asistencije Slobodana Milanovića došli do izjednačenja, a potom i propustili priliku da do nogu potuku “grogiranog protivnika”.

Domaćina je spasio golman Vedran Kjosevski sa nekoliko izvanrednih intervencija, dok napadači Krupe nisu uspjeli da realizuju nekoliko prilika koje se obično nazivaju stoodstotnim. Na kraju, treba da naglasimo i da je ovo prvi bod koji je Krupa osvojila u do sada odigranim utakmicama na “Grbavici”. U Gabeli GOŠK i Široki Brijeg igrali su neriješeno, 0:0, a poslije ovog remija šef stručnog štaba tima se “Pecare” Boris Pavić dobio je otkaz. Ko će ga naslijediti, znaće se u narednim danima.