Карановац и Борац раме уз раме

С. Котараш, Б. Радуловић

Бањалука - Водећи тандем Друге лиге Републике Српске, група запад, Карановац и Борац из Шамца, остварио је нове тријумфе тако да је врх табеле остао без промјене.

Због нешто боље гол-разлике Карановац је на првом мјесту, а изабраници Ранка Станаревића до нових бодова стигли су побједом над добојском Слогом (4:2). Много тежи задатак имали су Шамчани који су голом Перице Максимовића тријумфовали у Доњој Слатини, а утакмица је имала веома буран завршетак, јер је главни судија Зоран Грбић показао црвени картон и удаљио тренера, те физиотерапеута домаћих са клупе.

До овог кола и Јединство из Жеравице је имало исти број бодова као и Карановац и Борац, али су киксали на свом терену јер су са србачком Слогом одиграли само 0:0, а на голу гостију је бриљирао искусни Бранко Граховац који је једноставно био несавладив.

На утакмици у Новом Граду гости из Омарске су у два наврата имали предност, али ипак нису успјели да избјегну пораз. Четвртим овосезонским тријумфом фудбалери Слободе су најавили излазак из кризе. Сјенку на ову узбудљиву утакмицу бацио је домаћи првотимац Санел Елијазовић који је у 81. минуту ударио у главу противничког играча Борислава Граховца.

Серију добрих резултата наставио је и Полет који је савладао Лакташе и дошао до треће узастопне побједе. Тријумф још више добија на вриједности када се зна да су од 33. минута били бројчано ослабљени због црвеног картона који је добио Саша Игњатић.

У групи исток водеће Јединство је као гост са чак 8:0 декласирало Слогу јунајтед па су Брчаци и даље једини тим са максималним учинком, али и великих седам бодова предности у односу на другопласирану Дрину ХЕ из Вишеграда. Утакмица у Невесињу, између домаћег Вележа и Леотара биће одиграна 17. октобра.