Igokea i naredne sezone u ABA ligi

Glas Srpske

Laktaši - Košarkaši Igokee će i naredne sezone igrati u ABA ligi jer su u posljednjem kolu ubjedljivo savladali Zadar sa 100:82.

Ekipa iz Hrvatske samo je na startu povela sa 5:0 i to je bilo praktično sve od izabranika Ante Nazora u prvih 20 minuta. Već do kraja prve četvrtine raspucani domaćini stekli su dvocifrenu prednost, koja je iznosila 26:14. U drugoj četvrtini pravi rafal i sa jedne i sa druge strane, ali domaćin je opet bio znatno uspješniji (35:25) i na poluvrijeme se otišlo pri prednošću pulena Dragana Nikolića od 61:39. Već tada je bilo jasno da je Igokea prebrinula sve brige u vezi s opstankom.

Treću četvrtinu bolje su otvorili gosti iz Zadra, ali nijednom ozbiljnije nisu zaprijetili domaćinu, koji je poslije 30 minuta imao prednost od 79:62. I onda su košarkaši Igokee naprosto stali i poslije serije od 14:3 rival je u 36. minutu uspio da smanji na 76:82. Ipak, Aleksandrovčani su izdržali pritisak ekipe iz Hrvatske i u 38. minutu imali prednost od 93:79, čime je pobjednik bio praktično riješen. Do kraja susreta prednost je još više uvećana za konačnih 99:80.

Najzaslužniji za pobjedu Aleksadrovčana bio je Danilo Anđušić, koji je postigao 29 poena pogodivši četiri trojke.

Polufinale će donijeti okršaj “vječitih” rivala. Crvena zvezda je slavila u oba meča ABA lige, dok je Partizan dobio finale Kupa Radivoja Koraća, što je veoma teško palo “crveno-bijelima”, koji sada žele da im se osvete i nastave borbu za šampionsku titulu te povratak u Evroligu. Odličnu uvertiru za polufinale Zvezda je napravila protiv Mege, koju je deklasirala rezultatom 100:76, dok su “crno-bijeli” poraženi od FMP-a sa 72:73, a meč je obilježio Đorđe Gagić, koga su saigrači morali smirivati jer je htio da se fizički obračuna s Aleksandrom Bursaćem. Polufinalna serija biće igrana na dvije pobjede, dok je prvi meč finala zakazan za 12. april. U drugom polufinalnom okršaju igraće Cedevita i Budućnost, a Zagrepčani su u posljednjem kolu savladali Mornar sa 94:80. Sinoć su igrane dvije posljednje utakmice regularnog dijela sezone u kojima su se sastali: Budućnost - Cibona i Krka - Olimpija.