Fudbaleri Ozrena nisu otišli u Novi Grad

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Tek što je počeo šampionat u drugim liga Republike Srpske, već je jasno da će donijeti brojne probleme ekipama, najviše zbog teške finansijske situacije, ali i zbog nedovoljnog broja igrača u pojedinim klubovima.

Tako se već u drugom kolu u grupi zapad dogodilo da fudbaleri Ozrena ne otputuju na gostovanje u Novi Grad, gdje je trebalo da odigraju meč protiv domaće Slobode. Ono što je još gore, nisu na vrijeme obavijestili ni takmičarske organe u fudbalskom savezu, kao ni domaćina da neće doputovati na stadion “Mlakve”. Mogući razlog je, nezvanično saznajemo, nedovoljan broj igrača, jer nisu mogli da sakupe minimalnih 11 fudbalera da putuju na gostovanje.

Fudbaleri Vranjka priredili su veliko iznenađenje na uvijek vrućem terenu u Donjoj Slatini, gdje su savladali favorizovanu Mladost sa 2:1. Gosti su od 13. do 18. minuta stekli dva gola prednosti zahvaljujući majstorijama Ratka Dudića, da bi se domaći tek tada probudili. Imala je Mladost idealne prilike da iz dva penala stigne do povoljnijeg rezultata, ali Dejan Limić u 44. i Džafer Džafić u 61. minutu nisu bili precizni sa bijele tačke, što je protivničkim igračima omogućilo osvajanje bodova i veliko slavlje poslije utakmice.

Fudbaleri dobojske Sloge zasluženo su pobijedili rivala iz Laktaša sa 3:1. Kreatori trijumfa domaćeg tima bili su Srđan Đuranović i Aleksandar Janković, koji je mrežu gostiju zatresao u 40. i 56. minutu. Družina trenera Milana Draganovića pružila je dopadljivo i efikasno izdanje, najavljujući da se ne odriče trke za prvo mjesto i povratak u prvoligaško društvo.

Novajlija Karanovac zabilježio je drugu pobjedu i sa Vranjkom jedini ima maksimalan učinak.

U grupi istok po šest bodova imaju Leotar i Jedinstvo. Trebinjci su na svom terenu savladali Proleter iz Dvorova sa ubjedljivih 4:0, dok su Brčaci u gradskom derbiju kao gosti pobijedili Ilićku sa 2:0. U Brodcu je Jedinstvo savladalo Budućnost iz Pilice sa 4:1, a četiri od pet golova postigla su četvorica Jovanovića, trojica u domaćoj i jedan u gostujućoj ekipi.