Dva Jedinstva blizu Prve lige

S. Kotaraš, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice slavili su u velikom derbiju Druge lige RS, grupa zapad, na gostovanju u Šamcu gdje su domaći Borac savladali sa 2:1, te su na taj način stekli velikih šest bodova prednosti, na samo pet kola prije kraja prvenstva.

Uz to, izabranici Borisa Savića imaju i bolji međusobni skor od Šamčana, pa je sve izvjesnije da će Žeravičani ostvariti istorijski uspjeh i prvi put se plasirati u Prvu ligu. Inače, derbi je za domaćina počeo sjajno jer je već u prvom minutu Samir Isanović pogodio sa “bijele tačke”. Međutim, do kraja prvog dijela igre prvo je Ognjen Škorić donio izjednačenje, a potom, u 55. minutu, Stefan Milojević i potpuni preokret. Tokom utakmice domaći igrači i navijači imali su niz pritužbi na dijeljenje pravde Bojana Panića iz Prijedora, smatrajući da ih je u više navrata drastično oštetio. Poslije utakmice umalo je došlo do incidenta jer su pojedini igrači Borca, kao i publika, željeli da se fizički obračunaju sa sudijama. Srećom, brzom intervencijom obezbjeđenja, sve je završeno bez težih posljedica. Ali, sigurno je da će organi FS RS imati pune ruke posla oko ove utakmice.

U sjenci derbija, odigrane su i ostale utakmice 25. kola, a najviše pogodaka, čak sedam, viđeno je u Srpcu gdje je domaća Sloga, na krilima dvostrukog strijelca, Slađana Lekića, sa 5:2 savladala Polet 1926 iz Broda. Jedan manje pogodak postignut je u Trnu, na meču između Sloge i Ljubića, koji su gosti iz Prnjavora riješili u svoju korist sa 4:2, uz tri gola Danka Segića.

Što se tiče Druge lige RS, grupa istok, i tamo je odigrano 25. kolo, a u sedam utakmica gostujuće ekipe su uspjele da osvoje samo jedan bod. To je pošlo za rukom Veležu iz Nevesinja koji je u Bratuncu odigrao 2:2 sa domaćim Veležom. Mogli su Nevesinjci i bolje da prođu jer su do 89. minuta imali sigurno vođstvo od 2:0, da bi domaći fudbaleri u samo tri minuta uspjeli da dođu do izjednačenja.

Vodeće Jedinstvo iz Brčkog sa minimalnih 1:0 je savladalo Budućnost iz Pilica, i na taj način zadržalo dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Leotara. Ne treba, takođe, zanemariti ni činjenicu da Brčaci imaju i utakmicu manje odigranu u odnosu na jedinog rivala.