Brčanski drugoligaš protutnjao kroz Gacko

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Jedinstvo iz Brčkog u šestom kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, zabilježilo je i šestu pobjedu pošto je kao gost u Gacku savladalo Mladost s ubjedljivih 3:0.

Tako su izabranici Vidoja Zarića nastavili sjajnu seriju i već sada najavili da su najozbiljniji kandidat za plasman za viši rang i povratak u prvoligaško društvo.

Sloga junajted iz Bijeljine poražena je na svom terenu od Gubera iz Srebrenice sa 2:1, a susret je obilovao grubostima u kojima su pokazana čak tri crvena kartona, uz dvocifren broj žutih, čak 11.

Derbi kola u grupi zapad pripao je dobojskoj Slogi, koja je na stadionu “Luke” savladala šamački Borac sa 1:0, a pitanje pobjednika riješeno je u ranoj fazi utakmice. Odlučujući momenat desio se u desetom minutu kada je veteran i kapiten domaćih, 39-godišnji Borislav Lukić, još jednom potvrdio da nije za “staro gvožđe”. Uspio je da kazni neodlučnost odbrane Šamčana i u svom stilu zatresao mrežu golmana gostiju Jovice Lakića. Nije se moglo pretpostaviti da će to biti jedini pogodak. U 89. minutu domaći su propustili idealnu šansu da ovjere vođstvo, ali kapiten Lukić nije uspio da realizuje jedanaesterac.

Poslije pet bezuspješnih pokušaja fudbaleri brodskog Poleta 1926 konačno su stigli do prvog trijumfa u sezoni. Savladali su komšije iz Vranjka, a odluka je pala u 33. minutu, kada je Slobodan Pejičić zatresao mrežu gostiju. Rivali su imali po nekoliko povoljnih prilika, ali strijelci se nisu proslavili. Za domaće je najznačajnije da su konačno obradovali malobrojne navijače, najavljujući bolji bodovni učinak u nastavku prvenstva.