Борац у Грачаницу са +4

nezavisne.com

Рукометаши Борца м:тел савладали су вечерас Бањалуци Грачаницу 24:20 (11:10), у првој утакмици полуфинала доигравања за шампиона БиХ.

Слично као и против Коњуха у четвртфиналу плеј офа, гоман домаће екипе Бојан Љубишић је био несавладив, али добри су у одбрани били и гости.

У 12. минуту домаћи су водили са два а потом и три гола разлике која се истопила у посљендјих 7-8 минута првог полувремена. У 23. минуте је искључен Ђорђа Ћелић па су гости стигли на 8:8. Ипак до краја првих 30 минута Бањалучани су успјели на одмор отићи са предношћу, 11:10.

Домаћи су боље ушли у наставак и у 35. минуту су водили 14:11, касније и 17:13.

Када је Борац отишао на плус шест ( 22:16) било је јасно да ће побједа припасти домаћину. До краја сусрета, гости су успјели смањити заостатак на четири гола разлике, највише захваљујући грешкама Бањалучана у нападу.

О екипи која ће играти у финалу плеј офа Премијер лиге БиХ одлучиће реванш меч, који се у сриједу игра у Грачаници.