Звезда послије велике борбе побиједила Олимпијакос

Београд - Кошаркаши Црвене звезде побиједили су послије велике борбе Олимпијакос са 89:78, у 20. колу Евролиге.

Сваки играч из београдског клуба одиграо је одличан меч, али посебно се издваја партија Дилана Ениса.

Звездин Американац одиграо је само 18 минута, а меч је завршио са 21 поеном, осам скокова, пет асистенција и једном украденом лоптом-индекс корисности 31.

У новијој историји Евролиге ово је прва побједа Црвене звезде над великаном из Пиреја.

Утакмица је отворена у веома брзом ритму, што нико није очекивао. Рочести је играо одлично и постигао чак осам поена у првих десет минута игре. Црвено-бијели из Београда затворили су прву четвртину са резултатом 24:20.

Током друге дионице Звезда је доминирала на паркету. Енис је одлично одмијенио Рочестија у овим моментима утакмице.

Звезда је свела Олимпијакос на само 14 поена у овој дионици.

Све је ишло у одличном смјеру за екипу Душана Алимпијевића, али судије су хтјеле мало другачији ток.

Све је кренуло када је арбитар Бисан досудио фаул за слободна бацања над Робертсом. Фаул је постојао, али је био на земљи, међутим тако није видио Француз.

Алимпијевић је веома бурно реаговао на ту одлуку, добио је двије техничке грешке и аутоматски је избачен. Звездина предност од осам поена спуштена је на само четири због слободних бацања.

Није то била једина лоша одлука судија, пошто их је било неколико на користи и Звезде и Олимпијакоса.

Клуб из Пиреја преузео је у тим тренуцима темпо игре и скроз је дошао до преокрета. Пред посљедњи период ушло се са резултатом, 63:57 за Олџ.

Ипак, питали су се и домаћи играчи. Енис, Лесор, Омић, Дангубић, Бјелица, Давидовац, Јанковић, ма готово сви играчи имали су важну улогу у посљедњој дионици. На кратко издвојиће се Енис, пошто је он постигао тројку на 40 секунди до краја и тако донио побједу Звезди.