Zrinjskom remi nedovoljan protiv Spartaka

nezavisne.com

Fudbaleri Zrinjskog završili su svoju ovosezonsku epizodu u UEFA Ligi šampiona već nakon prvog kola kvalifikacija.

Aktueni šampioni Bosne i Hercegovine večeras su u revanš utakmici na stadionu “Pod Bijelim brijegom” remizirali sa Spartakom iz Trnave rezultatom 1:1, što im nije bilo dovoljno za prolaz dalje obzirom na poraz u Slovačkoj sedam dana ranije rezultatom 0:1.

Vodstvo Spartaku večeras je donio Boris Godal u 15. minuti nakon jednog prekida i dobro uigrane akcije.

U drugom poluvremenu Mostarci su krenuli na sve ili ništa. Ofanziva je urodila plodom u 58. minuti kada je  Ognjen Todorović pogodio za izjednačenje i konačan rezultat 1:1.

Isti igrač odličnu priliku imao je i u 13. minuti ali je tada prečka bila saveznik gostuju iz Trnave.

Ipak zahvaljujući novom sistemu UEFA takmičenja “plemići” će nastaviti nastup na međunarodnoj sceni ovog ljeta, ali u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Protivnik u drugom pretkolu biće im ekipa Valete sa Malte koja je takođe eliminisana u prvom krugu kvalifikacija za Ligu šampiona od albanskog Kukešija.