Srbija tek 18. na svijetu

Rukometaši Srbije poraženi su od Argentine 30:28 u meču za plasman na Svjetskom prvenstvu.

“Orlovi” su drugim porazom od južnoameričkih selekcija (prvo od Brazila) zauzeli tek 18. mjesto na turniru koji se igra u Njemačkoj i Danskoj.

Tako je Srbija na SP pobjedila samo Koreju i Bahrein, remizirala sa Rusijom, a osim Argentine i Brazila izgubila je još od Francuske i Njemačke.

Srbija je vodila tokom većeg dijela meča protiv Argentine, imala +4 (7:3) u prvom poluvremenu, 15:13 poslije pola sata igre, opet tri razlike u drugom dijelu meča (18:15), ali su “Gaučosti” serijom 3:0 u završnim minutima preokrenuli.

Argentinu je do pobjede predvodio fenomenalni Federiko Gaston Fernandes sa 10 golova iz 10 šuteva, a pratio ga je igrač meča Kriveli sa šest pogodaka.

Srbiju, koja se opet mučila u završnici, nosio je Lazar Kukić sa 7 pogodaka, pet je dodao Vanja Ilić, četiri njegov prezimenjak Nemanja, a po tri su dali Stefan Vujić i Bogdan Radivojević.

Srbija i Argentina su zatvorile program u “Rojal Areni” u Kopenhagenu, gdje su pobjede u mečevima za plasman ostvarili Katar nad Rusijom 34:28 za 13. mjesto, Makedoija nad Čileom 32:30 za 15, te Austrija nad Bahreinom 29:27 za 19.

U međuvremenu, u Kelnu se vodi borba za polufinale, a senzacionalnu pobjedu ostvario je Brazil nad Hrvatskom 29:26 čime je udaljio “kauboje” od borbe za medalju.

U drugom meču Grupe E, Francuska je očekivano savladala Island 31;22, pa će Hrvati u posljednja dva kola morati da pobjede aktuelnog šampiona “Trikolore”, te domaćina Njemačku.

U Grupi F, Norveška je nadigrala Egipat 32:28, a Mađarska savladala Tunis 26:20, što ih je približilo pozicijama koje vode u razigravanje za 5-8. mjesta jer prvih sedam timova sa SP ide u kvalifikacije za Olimpijske igre 2020.