Španci razbili Makedonce, drama u Varaždinu

Rukometaši Španije na spektakularan način su se vratili u borbu za polufinale Evropskog prvenstva, deklasirali su Makedoniju 31:20.

Najveće iznenađenje prvog dijela EP je došlo na rub od eliminacije iako je uoči druge faze imali najveći broj bodova u Grupi 2.

Osim teškog poraza, Makedonija je uzdrmana i povredom svog najboljeg igrača Kirila Lazarova, pa je pitanje da li će uspjeti da se oporavi u posljednja dva meča i nastavi svoju "bajku" u Hrvatskoj.

"Crvena furija" je ovom pobjedom potpuno zakomplikovala borbu u varaždinskoj grupi za polufinale, jer četiri tima dijele tri boda – Danska 6, Španija 4, Njemačka 4, Makedonija 3, s tim što Španci i Makedonci imaju po meč manje.

Španci u utorak igraju sa Slovenijom, a Makedonci sa Češkom. Potom slijedi dan odluke, 26 januar i okršaji Njemačka – Španija, te Danska – Makedonija.

Španci su ekspresno poslali Makedonce u "nokdaun" sa 3:0 u prvih pet minuta i 6:1 poslije prvih deset. Potom se povredio ključni igrač Makedonaca Kire Lazarov što ih je dotuklo.

Raul Gonsales je bio neprelazna prepreka na golu Španije, a uz to su Makedonci silno grešili (14 izgubljenih lopti), pa "Furija" stiže i do +10, a na poluvrijeme odlazi sa ogromnih 15:6.

Španci se nisu kockali u nastavku, koncentrisali su se na održavanje stečene prednosti, u laganom ritmu su čekali svoje prilike i koristili ih pa su do kraja meča samo održavali Makedonce na odstojanju za konačnih 31:20.

Špance je do ogromne pobjede "nosio" golman Gonsalo Peres de Vargas sa 18 odbrana, dok su se u napadu istakli Eduardo Gurbindo sa šest golova, te Feran Sole i Adrijan Figueras sa po pet.

U redovima Makedonije najefikasniji su bili Dejan manaskov i Stojanče Stoilov sa po četiri gola, dok je Nikola Mitrevski imao 14 odbrana.