Sarajevo slavilo u gostima kod Bananca

nezavisne.com

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su danas u Jerevanu ekipu Bananca u prvoj utakmici prvog pretkola Lige Evrope.

Na plus 39 stepeni celzijusevih u jermenskoj prijestolnici "bordo tim" je opravdao ulogu favorita i sa rezultatom 2:1 dočekuje revanš na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase - Koševo" zakazan 19. jula.

Gosti su poveli u 16. minuti kada je po lijevoj strani odlično prošao Dušan Hodžić. Na prvoj stativi centaršutem je pronašao Mersudina Ahmetovića koji glavom loptu šalje u dalji ugao golmana Banaca.

U 20. minuti Krste Velkoski je proigrao Emir Halilovića koji je sa vrha šesnaesterca pogodio za 2:0.

Domaći su smanjili prednost u 34. minuti nakon loše reakcija golmana Sarajeva Bojana Pavlovića, koji nije uspio ukrotiti slobodan udarac Vahagna Ajvazjana sa preko 30 metara udaljenosti.

Isti igrač je na otvaranju drugog poluvremana pogodio stativu, ali je rezultat do kraja meča ostao 2:1 za Sarajevo. Ukoliko se plasira u drugi krug kvalifikacija za Ligu Evrope ekipu sa „Koševa“ čeka meč sa italijanskom Atalantom.