Партизан испустио вођство, судије спречиле побједу над Викторијом

Фудбалери Партизана одиграли су нијерешено 1:1 у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе са Викторијом из Плзења.

’Црно-бијели’ су водили у Хумској поготком Тавамбе, али је у финишу гостујући тим стигао до вриједног гола преко Ржезника, након очигледног офсајда.

Шампион Србије ће дијелом и због лоших одлука судија морати да јури резултат на реваншу, али и даље има активан резултат пред дуел у Чешкој, који је на програму за седам дана.

Очекивано, утакмица пред двадесетак хиљада људи у Хумској почела је опрезно, али је Партизан од самог старта покушавао да буде тим који контролише дешавања на терену. Тавамба и Сума били су усамљени у нападу, док Викторија није ниједном припретила.

У 21. минуту гостима је оправдано поништен гол због офсајда, да би након пола сата игре српски шампион кренуо у офанзиву. Прво је Данило Пантић пропустио одличну шансу јер је, умјесто да шутира, желио да проигра Суму, да би три минута касније Партизан у једном нападу имао двије колосалне прилике.

Јевтовић је исправио своју грешку, одузео лопту и она је дошла до Тошића, који је повукао са неких 40 метара. Проиграо је Суму који је одлично примио и имао стопостотну шансу, али је његов ударац одбранио голман Хрушка.

Партизан је добио корнер, некадашњи играч ЦСКА је одлично центрирао у срце казненог, Тавамба је био највиши у скоку, али је замало пребацио пречку. То је било све у првом дијелу и на одмор се отишло без голова.

Друго полувријеме било је много садржајније од првог, а почело полупиликом за Тавамбу. Ипак, Камерунац је у 58. минуту ипак пронашао пут до мреже.

Дуго је трајао напад Партизана који је неколико пута лопту враћао у свој посјед. Пантић је лијепо видио усамљеног Вулићевића на десној страни, капитен српског тима имао је много времена да се намјести и упути оштар центаршут.

Дуго је трајао напад Партизана који је неколико пута лопту враћао у свој посјед. Пантић је лијепо видјо усамљеног Вулићевића на десној страни, капитен српског тима имао је много времена да се намјести и упути оштар центаршут.

Лопта је на путу закачила ногу једног играча Викторије, преварила остале одбрамбене играча и пала право на главу Тавамби, којем није било тешко да из петерца затресе мрежу.

Од тог тренутка Викторија је кренула офанзивније, тренер Врба је промјенио формацију и играо са четири истурена играча, док се домаћин повукао.

Виђено је по неколико полушанси на обије стране, да би у 82. минуту чешки првак дошао до веома важног гола. Акција Тавамбе и Тошића је прекинута на центру, лопта је стигла на десни бок, одакле је услиједио центаршут на другу стативу. Крменчик, који је био метар и по иза послједњег играча одбране, вратио је главом до Ржезника који такође главом погађа доњи десни угао – 1:1.

Три минута касније Милан Митровић је зарадио други жути картон, Партизан је до краја остао са играчем мање, али је сачувао активан резултат пред расплет у Плзењу.