Barselona slavila u Rusiji, Efes preokretom do pobjede nad Bambergom

RTS

Košarkaši Barselone savladali su na gostovanju ekipu Himkija sa 79:65, dok je Efes na svom parketu bio bolji od Bamberga sa 69:58 u okviru 15. kola Evrolige.

Goste su do pobjede predvodili Tomić, Klaver i Serafan sa 12 postignutih poena, dok su po devet postigli Navaro i Hanga.

U narednom kolu Bareselona 4. januara dočekuje CSKA, dok Himki dan kasnije gostuje u Bambergu.

Barselona je upisala petu pobjedu i trenutno je 13. na tabeli.

Himki je zabilježio drugi vezani, a sedmi ukupni poraz nakon 15 odigranih mečeva i nalazi se na osmoj poziciji na tabeli.

Efes je nakon preokreta savladao ekipu Bamberga sa 69:58.

Tim iz Istanbula je bio u konstantnom zaostatku nakon tri četvrtine, ali su izabranici Ergina Atamana odigrali sjajnu posljednju dionicu koju su dobili sa rezultatom 25:10 i uspjeli da zabilježe bitan trijumf za prekid loše serije.

Najefikasniji u redovima Efesa bili su Braun sa 21 i Mekalum sa 19 poena, 11 poena postigao je Simon, Danston je imao poen manje uz 13 skokova i četiri blokade. Vladimir Štimac je na parketu proveo nešto manje od sedam minuta za koje je postigao dva poena i imao tri uhvaćene lopte.

Najefikasniji u ekipi Brosea bili su Hikman sa deset i Musli sa devet poena. Po osam su dodali Rajt i Lo.

Nakon 15 odigranih mečeva Efes je upisao četvrtu pobjedu, a Brose zabilježio deveti poraz.

Tim iz Istanbula je posljednji na tabeli, dok je njemački tim na 11. mjestu.