Apolon slavio na punoj Grbavici

nezavisne.com

Fudbaleri Željezničara poraženi su večeras na svojoj Grbavici od ekipe Apolona sa 2:1 u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige.

Pred 10.000 gledalaca gosti su pokazali da su kvalitetniji i došli na korak od plasmana u naredno kolo.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Kipranima, koji Želji nisu dopustili niti jednom da ugroze njihov gol. Gosti su poveli iz prve prave prilike.

Slobodni udarac izveo je Pedro, a loptu je zakačio Jadranko Bogičević koji je poslao loptu iza leđa nemoćnog Kjosevskog.

Samo dvije minute kasnije mogli je biti 0:2, ali je na sreću domaćih Papulis pogodio stativu. U drugom dijelu plavi su izgledali nešto bolje na terenu ali to je bilo nedovoljno da se nešto vise uradi ispred gola Apolona.

Kiprani su i dalje bili opasniji, a to su krunisali u 79. minuti kada je Esteban Saketi pogodio za 2:0.

Dok kraja domaći ipak dolaze do pogotka i to u 90. minuti preko Sulejmana Krpića.

Revanš susret igra se za sedam dana na Kipru.