Rakitić sa bijele tačke odveo Hrvatsku u polufinale Svjetskog prvenstva

Rakitić sa bijele tačke odveo Hrvatsku u polufinale Svjetskog prvenstva 07.07.2018 23:09 | B92

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva! Golom Ivana Rakitića savladali su Rusiju 4:3 na penale, nakon 2:2 poslije 120 minuta fudbala u Sočiju!

Rusija je povela na Fištu sjajnim golom Čeriševa u 31. minutu, ali Hrvatska poravnava već u 40. preko Kramarića. Uslijedila je žestoka borba između dva kaznena prostora uz povremene pretnje, da bi pola sata prije kraja stativa spasila Rusiju, Perišić nije imao sreće.

Nije bilo golova do isteka 90. minuta, pa su uslijedili produžeci, a tamo Hrvatska preokreće golom Vide glavom poslije kornera u 101. minutu. Međutim, pet minuta prije kraja produžetka Rusi uspevaju da izjednače, Fernandes takođe glavom trese mrežu za penale.

Uslijedio je "rulet" jedanaesteraca, a otvara ga Subašić odbranom na šut Smolova. Brozović donosi prednost Hrvatskoj, nakon čega pogađa Dzagojev, da bi Akinfejev odbranip šut Kovačića za novi egal.

Međutim, junak Rusije iz produžetaka Fernandez promašuje ceo gol, a Modrić uz dosta sreće od stativu donosi Hrvatskoj 2:1. Uslijedili su pogoci Ignaševića, Vide i Kuzjajeva za 3:3, pa je odluka bila na Akijfejevu i Rakitiću.

Vezista Barselone kao da je šutirao penal na prazan gol ispred zgrede, rutinski vara golmana CSKA i odvodi Hrvatsku u polufinale na Englesku!

U drugom polufinalu sastaju se Francuska i Belgija.

© Glas Srpske 2012 ISSN 2303-7385 | Impresum | Marketing | Kontakt | Latinica | Ćirilica