Крос спасио свјетског првака од испадања

Крос спасио свјетског првака од испадања 24.06.2018 00:36 | nezavisne.com

Фудбалери Њемачке побиједили су Шведску 2:1 на стадиону “Фишт” у Сочију у другом колу Свјетског првенства у Русији.

Шведска је повела у 32. минуту преко Олеа Тоивонена. Швеђанин је сјајно примио лопту Виктора Класона и лобовао њемачког голмана Мануела Нојера за предност од 1:0.

Након што Нијемци у првом полувремену и поред безброј шанси нису успјели постићи погодак, у другом полувремену екипа Јоахима Лева кренула је јаче и одлучније. Тај пресинг убрзо је уродио плодом.

“Панцери” су до изједначења стигли у 48. минуту голом Марка Ројса.

Вернер се извукао на страну, упутио лопту по земљи до Гомеса који је пао у казненом простору, а све то испратио је Ројс и погодио за изједначење.

У наставку су се Швеђани грчно бранили. “Елф” је имао контролу игре, посјед и константно је притискао Скандинавце.

Нијемци су у 82. минуту остали са играчем мање. Други жути, односно црвени картон добио је Боатенг који је ушао у историју као први играч који је искључен након асистенције ВАР технологије, након што је пољски судија Марчијак тражио да се прегледа снимак фаула над шведским играчем.

У 94. минуту Тони Крос из слободног ударца доводи Нијемце у водство за коначну побједу од 2:1.

Репрезентација Мексика славила је данас у Ростову на Дону против Јужне Кореје такође резултатом 2:1.

У оквиру групе Ф у посљедњем трећем колу 27. јуна састаће се у Казању Јужна Кореја и Њемачка, те Мексико и Шведска у Јекатеринбургу

Тренутно је водећи Мексико са шест бодова, Њемачка и Шведска имају по три, док је Јужна Кореја без бодова.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица