Јединство побјегло Борцу три корака

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Борца из Шамца, у 23. колу Друге лиге Републике Српске, група запад, неочекивано су поражени на свом терену од Младости из Доње Слатине са 0:2 и почели су полако да заостају за лидером из Жеравице.

Био је то други пораз Шамчана овог прољећа пред својим навијачима чиме су умањили шансе да стигну до шампионске титуле. Гости из Доње Слатине стрпљиво су чекали своју шансу, а реализатор је у 55. минуту био сналажљиви Џафер Џафић.

Сви каснији покушаји домаћих да спријече разочарење својих навијача, били су узалудна. У посљедњим тренуцима утакмице гости су овјерили тријумф против ривала из комшилука и заслужено стигли до бодова. Кикс Борца зналачки је искористио лидер Јединство из Жеравице, који је славило на гостовању у Српцу, гдје је са 3:1 побиједио домаћу Слогу.

Комшијски дерби је оправдао очекивања, а госту су још једном показали своје квалитете па су лакше него што су прижељкивали стигли до бодова и издвајања на челној позицији. Већ послије 18 минута игре гости су имали два гола предности из чега је било извјесно да Српчани ипак нису у стању да лидеру помрсе рачуне. Поново је креатор побједе био капитен Јединства, Огњен Шкорић који игра у животној форми, дајући пун допринос шампионском походу клуба из Жеравице. Озрен је доживио и 19. пораз у сезони, овог пута на свом терену од Врањака са 0:2.

Одавно је јасно да ће тим из Петрова од наредне сезоне међу трећелигаше, а оно што посебно брине симпатизере овог клуба је да су поразом у овом колу премашили границу од 100 примљених голова и сада имају већ 101. У групи исток водеће Јединство је било слободно, што је искористио Леотар и побједом на “домаћем” терену у Билећи над Вележом из Невесиња од 4:1 примакао се Брчацима на само два бода заостатка, али не треба заборавити да Требињци имају један меч више одигран.