Viljareal i Mančester junajted u finalu Lige Evrope

Tanjug

Fudbaleri Viljareala plasirali su se u finale Lige Evrope, pošto su u Londonu odigrali bez golova sa Arsenalom (u prvom meču je bilo 2:1). U finalu će igrati i Mančester junajted koji je poražen u Rimu sa 3:2 od Rome, ali su u prvom meču slavili sa 6:2.

Mančester je do vođstva došao još u prvom poluvremenu, kada je Edinson Kavani na asistenciju Freda u 39. minutu zatresao mrežu Rimljana, pa se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Potom, Roma uzvraća preko Edina Džeke koji u 57. minutu poravnava rezultat, a za potpuni preokret postarao se Brajan Kristante u 60. minutu utakmice na asistenciju Pelegrinija.

Edinson Kavani je poravnao rezultat u 68. minutu, kada mu je baš kao u prvom meču asistirao Bruno Fernandeš.

Roma je ipak željela sa stilom da se oprosti od Lige Evrope, pa je Zalevski u 83. minutu pogodio za konačnih 3:2.

Voiljareal je kao gost odollio Arsenalu, a očekivalo se da će u Londonu biti daleko neizvjesnije nego što je to bio slučaj u drugom polufinalu.