Tijesna pobjeda Atlante, Bogdanović dvocifren

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao je 12 poena u pobjedi Atlante na gostovanju u Nju Orleansu kod Pelikansa sa 102:99.

Hoksi nastavljaju sa dobrim partijama na početku nove NBA sezone, a novu, treću pobjedu, upisali su na gostovanju kod Pelikansa.

Veoma zanimljiv i neizvkestan meč igrao se u "Smuti king centru" u Nju Orleansu, a pobkednik je odlučen u poslkednjem minutu susreta.

Domaćin je vodio 14 poena nakon prve dionice, ali su se gosti iz Džordžije vratili već u drugoj, potom bili sjajni i u trećoj četvrtini i napokon tek toliko dovoljno dobro odigrali u posljednjoj.

Jang je sa 31 poenom predvodio Atlantu do pobjede, a pomoć je imao u Kolinsu koji je postigao 16, Hanteru koji je dodao 13 i Bogdanoviću koji je meč završio sa 12 poena.

Srpski košarkaš je treći put ove sezone imao dvocifren broj ubačenih poena, a na ovom meču imao je i tri skoka i po dvije asistencije i ukradene lopte.

U redovima Pelikansa Grejem je postigao 21, a Ingram 20 poena. Valančunas je meč završio sa 16 pogodaka.

Nakon četiri odigrane utakmice, Atlanta ima tri pobjede i jedan poraz, dok su Pelikansi u pet mečeva samo jednom trijumfovali.

Naredni meč Bogdan Bogdanović i njegovi Hoksi igraju već sutra od jedan čas po našem vremenu, kada gostuju u Vašingtonu.