Šokantan poraz Kingsa, Bogdanović i Bjelica dvocifreni VIDEO

B92

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su na svom parketu rezultatom 103:101 od jedne od najlošijih NBA ekipa, Njujork Niksa.

Njujork Niksi ove sezone baš i ne igraju najbolju košarku i uz Atlantu i Golden Stejt važe za jednu od najlošijih NBA ekipa.

Oni su, ipak, do druge uzastopne pobjede došli u Kaliforniji kada su gostovali Sakramento Kingsima, koji su imali prednost tokom gotovo tri pune četvrtine.

Još jedan srpski košarkaš našao se na parketu u noći između petka i subote, a njegovo ime je Marko Gudurić. Gudurić je za 13 minuta na parketu promašio 5 šuteva iz igre, ukrao je jednu loptu i uhvatio dva skoka, u porazu Memfis Grizlisa od Milvoki Baksa rezultatom 127:114.

Aktuelni MVP Janis Adetokumbo je postigao 37 poena, od čega je 17 ubacio u posljednjoj četvrtini, u kojoj su Baksi nadigrali Grizlise i odnijeli pobjedu. Hrabra ekipa Memfisa se dobro držala tokom čitavog susreta, čak su na poluvremenu imali i vođstvo rezultatom 64:62, ali nisu uspjeli da ga zadrže.

Janis i drugovi su dali sve od sebe da slome otpor Grizlija u trećem kvartalu, ali im je to uspjelo tek u narednom dvanaestominutnom periodu, pošto je mladi Džeren Džekson u toj trećoj četvrtini postigao čak 26 poena.

Izabranici Majka Badenholzera su tu odlučujuću četvrtinu dobili sa 37:19 i sada sa 23 pobjede iz 26 utakmica sede na čelu Istočne konferencije. Najefikasniji u Baksima je bio upravo Janis Adetokumbo sa 37 poena, 26 je imao Midlton, 12 Bledso, a 10 Lopez.

Na drugoj strani, rekord karijere sa 43 poena imao je Džeren Džekson, Bruks je postigao 19, a Džej Krauder 15 poena.