Roma preokretom savladala Ajaks

G.S.

Fudbaleri Rome pobijedili su Ajaks 2:1 u Amsterdamu, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.

Italijanska ekipa je do pobjede stigla poslije preokreta u drugom poluvremenu, u kojem je veliku ulogu imao i kapiten Srbije Dušan Tadić.

Tadić je mogao vrlo lako da ponese epitet igrača utakmice, međutim, sve se brzo okrenulo.

On je asistirao Deviju Klasenu za vođstvo “kopljanika” od 1:0 i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U 53. je bio oboren u šesnaestercu rivala, preuzeo odgovornost, izveo penal, ali jako loše. Pau Lopes mu je odbranio.

Samo četiri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je iz slobodnog udarca, uz veliku pomoć golmana domaćih, uspio da poravna rezultat.

Potpuni preokret i veliki kapital pred revanš Romi je donio Ibanjes, snažnim udarcem nakon kornera u 87. minutu.

Dinamo je u Zagrebu izgubio od Viljareala 1:0, Mančester junajted je bio bolji od Granade sa 2:0, dok su Arsenal i Slavija Prag odigrali neriješeno 1:1.

Revanš mečevi na programu su narednog četvrtka.