Praška “Slavija” i “Jang Bojs” šokirali “Lester” i “Bajer”, prošli i Zagrepčani

Srna

BIJELjINA - Nakon što je odigrano osam utakmica u večerašnjem terminu, poznati su svi učesnici osmine finala Lige Evrope za ovu sezonu.

Poslije “Moldeove” eliminacije “Hofenhajma”, “Slavija” iz Praga je izbacila “Lester Siti”, a “Jang Bojs” ekipu “Bajera” iz Leverkuzena.

“Slavija” je slavila u Engleskoj protiv “Lestera”, golovima Provoda i Sime u drugom poluvremenu, a na isti način, golovima u drugom dijelu utakmice, švajcarski “Jang Bojs” je eliminisao “farmaceute” iz Leverkuzena.

“Roma” i “Mančester Junajted”, prema očekivanjima, rutinski su prošli dalje, nakon sigurnih trijumfa u gostima, u prvim utakmicama protiv “Sporting Brage” i “Real Sosijedada”.

Zagrebački “Dinamo” je, ne samo odbranio prednost iz Rusije protiv “Krasnodara”, već ju je i uvećao na Maksimiru.

Kijevski “Dinamo” je golom Bujalskog u 83. minutu, uspio da dođe do dragocjenog i minimalnog trijumfa u Brižu, dok je PSV Ajndhoven pomalo i tragično eliminisan, jer je već u prvih 45 minuta nadoknadio dva gola zaostatka protiv “Olimpijakosa”, jurili su treći pogodak, koji bi ih odveo dalje, međutim desilo se suprotno.

Grčki tim je preko Koke došao do zlata vrijednog gola u 88. minutu, samim tim su i prošli u narednu rundu.

Rezultati šesnaestina finala Lige Evrope: “Totenhem” - “Volfzberger” 4:0 /prvi meč 4:1/, “Ajaks” - “Lil” 2:1 /2:1/, “Arsenal” - “Benfika” 3:2 /1:1/, “Hofenhajm” - “Molde” 0:2 /3:3/, “Napoli” - “Granada” 2:1 /0:2/, “Glazgov Rendžers” - “Antverpen” 5:2 /4:3/, “Šahtjor Donjeck” - “Makabi Tel Aviv” 1:0 /2:0/, “Viljareal” - “Red Bul Salcburg” 2:1 /2:0/, “Milan” - “Crvena zvezda” 1:1 /prvi meč 2:2/, “Roma” - “Sporting Braga” 3:1 /2:0/, “Bajer” Leverkuzen - “Jang Bojs” 0:2 /3:4/, “Briž” - “Dinamo” Kijev 0:1 /1:1/, “Dinamo” Zagreb - “Krasnodar” 1:0 /3:2/, “Lester Siti” - “Slavija” Prag 0:2 /0:0/, “Mančester Junajted” - “Real Sosijedad” 0:0 /4:0/, PSV Ajndhoven - “Olimpijakos” 2:1 /2:4/.