Nestvarna partija Luke Dončića VIDEO

G.S.

Košarkaši Dalas Maveriksa pobjedili su Detroit Pistonse rezultatom 111:105 u noći iza nas na krilima sjajnog Luke Dončića.

Dalas se namučio sa jednom od lošijih ekipa Istoka, pa je Dončić morao da "poludi" ne bi li Mavsi upisali trijumf.

On je meč završio sa čak 53 poena uz 70,8% šuta iz igre (17 od 24) i pritom imao 8 skokova i 5 asistencija.

Bitan šraf u pobjedi Dalasa bio je i Spenser Dinvidi koji je 10 od svojih 12 poena postigao u četvrtoj četvrtini, pa je bio od velike pomoći Luki Dončiću u njegovoj partiji maltene karijere.

Ovo mu je bila peta utakmica sa 50 i više poena u karijeri, od čega četvrta ove sezone i ovo je drugi najbolji poenterski učinak u istoriji Dalas Maveriksa, pošto je Novicki imao 53 poena 2. decembra 2004. godine protiv Hjustona, a Dončić je rekord franšize postavio protiv Njujork Niksa ubacivši 60 poena.

Luka je imao 24 poena u prvoj četvrtini i 18 poena u trećoj, pa se na grandiozan način vratio na parket poslije povrede lijevog skočnog zgloba zbog čega je propustio duele sa Finiksom (igrao tri minuta i povredio se) i Jutom.

Maveriksi su sada došli do 27. pobjede uz 25 poraza i šesti su na Zapadu. Dončićev posljednji koš bio je za 109:105 na 46 sekundi prije kraja, da bi potom Bogdanović propustio šansu da unese dramu promašivši trojku.

Pored sjajnog Dončića istakli su se Dinvidi sa 12, Bulok sa 9 i po 8 imali su Megi, Grin i Hardavej.

U redovima Detroita, 29 poena je ubacio Bojan Bogdanović, 18 Sadik Bej, 14 Džejden Ajvi, a po 9 su imali Duren i Livers.