Nestalo struje na stadionu u trenutku kada su gosti trebali postići pogodak VIDEO

Nevjerovatna scena dolazi nam s druge strane Atlantskog okeana, tačnije iz daleke Gvatemale.

U trećem kolu druge lige Gvatemale u gradiću Asunšion Mita sastali su se Miktlan i Aurora, a susret je na kraju završen rezultatom 0:0.

Ipak, gosti su mogli odnijeti kući tri boda da se nije desila bizarna situacija u 64. minuti susreta.

Fudbaleri Aurore su izveli brz kontranapad i našli su se u situaciji dva na dva, a nakon što je lopta upućena ka napadaču svi igrači gostiju su već vidjeli loptu u mreži s obzirom da se radilo o stopostotnoj prilici, no pogodak nije postignut jer je - nestalo struje na stadionu.

Sva četiri reflektora su se ugasila u trenutku kad je napadač Aurore trebao šutirati i sudija je odmah prekinuo meč.

Nakon desetak minuta susret je nastavljen, a gosti su žestoko protestovali tražeći od sudije da im dodijeli loptu pred golom Miktlana, no to se nije desilo.

Nije dugo trebalo da odmah krenu teorije da su domaćini namjerno isključili struju kako ne bi primili pogodak, što su čelnici Miktlana odmah odbacili, prenosi Kliks.