NBA: Jokić proradio, Denver izgubio

Srbija Danas

Nikola Jokić je poslednjih dana bio meta brojnih kritika američkih novinara koji prate NBA. Sa Denverom nije ostvario novi trijumf minule noći, ali je ostvario rekord sezone od 30 poena, posle brojnih "žalbi" da nije na nivou na kome može da bude.

Ipak, Nikoline bravure za 30 minuta uz šut iz igre 13/21, 10 skokova, četiri asistencije, dve blokade, jedna osvojena i samo jedna izgubljena lopta, nisu bili dovoljni, jer je Denver izgubio 108:95 na gostovanju protiv Bostona. Ostatak tima je šutirao 26/73 i bilo je jasno da ni raspoleženi Jokić ne može da im pomogne.

Sakramento Kings poraženi su u neizvesnoj utakmici u gostima od San Antonio Sparsa 105:104 posle produžetka. Gosti su imali veliku šansu za pobedu, ali su je prokockali u poslednjih minut i po predviđenog vremena. Bilo je mnogo rezultatskih amplituda, ali je djelovalo da će sve biti gotovo kada su Kingsi pogotkom za tri poena Korija Džozefa na minut i 43 sekunde do kraja stekli ogromnih plus devet.

U posljednjih minut i po imali su sedam poena prednosti, ali je uslijedio neobjašnjiv pad. Sparsi su napravili seriju 6-0 za svega 42 sekunde i smanjili na samo pola koša 47 sekundi prije kraja. Gosti su preko Harisona Barnsa pogodili dva slobodna bacanja za 100:97 14 sekundi pre kraja. Ali ispostavilo se da je to bilo više nego dovoljno vremena da Belineli pogodi trojku četiri sekunde pre kraja za produžetak.

Tamo je ključne poene za pobedu postigao Marej Palap 29 sekundi prije kraja dodatnih pet minuta. Sakramento je u poslednjem napadu imao čak tri šuta, jedan Hild i dva Ariza, ali nijedan nije ušao u koš i pobjeda je pripala Sparsima (105:104).

Nemanja Bjelica je meč završio sa pet poena. Bogdanović je meč završio sa četiri više od reprezentativnog kolege. Imao je i četiri skoka i ukradenu loptu. Kod Kingsa najefikasniji bio je Badi Hild sa 23 poena, a Herison Barns završio je meč sa dabl dabl učinkom od 21 poena i 10 skokova.