Mančester Junajted nakon dva mjeseca slavio kod kuće, na Old Trafordu pao Brajton

Agencije

MANČESTER - Mančester Junajted je konačno nakon skoro dva mjeseca upisao pobjedu kod kuće u engleskom Premieršipu. Na Old Trafordu je gostovao Brajton, a Crveni đavoli su slavili rezultatom 3:1.

Posljednju pobjedu u domaćem prvenstvu Junajted je upisao 14. septembra protiv Lestera (1:0), a da će se danas radovati domaći navijači nagovijestio je Pereira pogotkom u 17. minuti. U 19. minuti Proper je postigao autogol i na semaforu je stajalo 2:0.

Dank je u 64. minuti smanjio na 2:1, ali je samo dvije minute kasnije Rašford zakucao loptu od prečku za 3:1.

Pobjeda Junajted je mogla biti i mnogo uvjerljivija, no Rašford se nekoliko puta obrukao. Najveći promašaj napadač Junajteda je imao u 68. minuti kada je nakon sjajne asistencije Džejmsa iz peterca promašio prazan gol.

U istom terminu danas je odigran susret između Volverhemptona i Aston Vile, a domaća ekipa je slavila rezultatom 2:1 (Neves 41., Himenez 84. - Trezege 90+2.).

Posljednji susret 12. kola počeo je u 17:30 sati ,  na Enfildu, između Liverpula i Mančester Sitija.